7kwietnia
Ślubne zdjęcia - cyfrowe czy tradycyjne?
Wiele par zastanawia się, czy po ślubie warto przeznaczać kolejne pieniądze na wywoływanie zdjęć. Początek wspólnego życia jest zazwyczaj obarczony wysokimi kosztami – nie tylko poniesionymi na ślub oraz podróż poślubną, lecz również własne mieszkanie i zakup niezbędnych sprzętów.
Postanawiają zatem zrezygnować z tradycyjnych zdjęć. Czy dobrze postępują?
Pamiątka na lata
Fotografie cyfrowe mają to do siebie, że nie zajmują miejsca, możemy je łatwo przesyłać i nawet udoskonalać, jeśli tylko chcemy. Wiążą się z nimi jednak poważne problemy i zagrożenia, które w przypadku tak istotnych zdjęć jak fotografie ślubne nie powinny po prostu wystąpić. Przede wszystkim cyfrowe zdjęcia bardzo łatwo utracić – awarie elektroniki są bowiem dosyć częste. Gdy twardy dysk ulegnie awarii niewiele da się z niego odzyskać.
A innego typu nośniki – na przykład płyty DVD, albo pendrive? Za parę lat, gdy technika jeszcze bardziej pójdzie do przodu, mogą wystąpić kłopoty z ich odczytaniem, bądź też mogą zwyczajnie się zgubić. Album jest również wygodniejszy do przeglądania – można usiąść przy kominku z rodziną u boku i z melancholią wspominać ten tak szczęśliwy dzień! Czy nie w taki właśnie sposób wyobrażają to sobie wszystkie młode pary?
Nowoczesne albumy
Wywoływanie fotografii może teraz stanowić powiązanie tradycji z nowoczesnością. Wszak nie musimy sami mozolnie układać wszystkich zdjęć w zakupionym albumie, lecz zdecydować się na rozwiązanie jednocześnie proste i wygodne, jak również ozdobne oraz oryginalne – na przykład fotoalbum, czy fotoksiążkę. Chyba że chcemy własnoręcznie powkładać fotografie w odpowiednie miejsca – na pewno będzie to przyjemne, bo i upamiętnione chwile należały do wspaniałych. Poniżej porównamy ze sobą wszystkie trzy propozycje:
Album tradycyjny (klasyczny) – zawiera kartonowe stronice, przedzielone pergaminem. Zdjęcia wkleja się przy pomocy specjalnych nalepek, bądź kleju. Tradycyjne albumy występują w wielu różnych rodzajach, zróżnicowanych pod względem wyglądu okładki oraz rozmiaru i kolorystyki stron.
Fotoalbum – posiada bardzo grube i całkowicie sztywne strony. Kompozycja zależy w zupełności od wyobraźni pary, bądź fotografa, a pewnym ułatwieniem jest możliwość umieszczenia jednego, wielkiego zdjęcia na dwie strony (bez szycia w środku), jako że w fotoalbumie dwie sąsiadujące ze sobą strony wykonane są z jednego arkusza papieru.
Fotoksiążka – przypomina klasyczną książkę, zbudowaną z pojedynczych kartek, które zostały zszyte, bądź sklejone wzdłuż jednego boku. To elegancka forma oprawy na zdjęcia, jako że strony wykonane są z papieru kredowego o sporej grubości (ok. 150-220 g/m2).
Komentarze (0)
Zostaw komentarz