8czerwca
Siedem propozycji na datę ślubu
Pierwszą decyzją związaną ze ślubem, zdecydowanie powinien być wybór daty, w którym uroczystość ta ma się odbyć. To od niej w dużej mierze zależy możliwość wyboru dekoracji (np. typowo letnie kwiaty, bądź też śnieżna sceneria), dobór stylizacji, a także rezerwacja poszczególnych, niezbędnych podczas tej uroczystości usług, takich jak odpowiedni lokal, ekipa filmująca oraz inne, ciekawe atrakcje weselne, które będą zabawiać gości.
Dla niektórych par data ślubu jest raczej kwestią obojętną, byle by była to sobota miesiąca w której nazwie znajdzie się literka "R" - zgodnie z ogólnym przesądem. Inne pary natomiast przykładają do tego dużą wagę i szczegółowo poświęcają się doborowi daty ślubu, która zdecydowanie musi być wspólną, zgodną decyzją.
Aby dzień Waszej uroczystości ślubnej był jeszcze bardziej wyjątkowy, warto zapoznać się i skorzystać z oryginalnych pomysłów na wybór daty ślubu:
Ślub w Wielkanoc
- termin ten staje się coraz bardziej popularny pośród przyszłych młodych par. Ruchomość tego święta sprawia, że każdego roku data jest inna. Zorganizowanie ślubu w Wielkanoc pozwoli Wam na spędzenie tego czasu w dużym rodzinnym i przyjacielskim gronie, a także sprawi, że atmosfera tej uroczystości będzie jeszcze bardziej wzniosła.
Zaślubiny w białe święta Bożego Narodzenia
- podobnie jak Wielkanoc, święta te cieszą się równie dużym zainteresowaniem ze strony przyszłych młodych par. Dla każdego z nas święta Bożego Narodzenia mają wyjątkową, magiczną atmosferę. Jednakże, zanim zdecydujecie się na ślub w tym właśnie terminie, warto najpierw sprawdzić w jakim dniu tygodnia wypadają poszczególne dni świąt. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być termin, w którym drugi dzień świąt wypada w sobotę, daje to większą swobodę dla gości w kwestii dyspozycyjności. Uroczystość ślubna w Boże Narodzenie wymaga dopracowania wielu szczegółów, jednakże ślub w tych dniach to cudowna i niezapomniana ceremonia.
Huczny ślub w Sylwestra
- również tutaj, podobnie jak z Bożym Narodzeniem, dużą istotność ma dzień tygodnia, w jakim wypada koniec roku. Idealną sytuacją jest termin, w którym sylwester wypada w weekend - wtedy też jest to równie mniej uciążliwe dla gości, którzy po uroczystościach weselnych z pewnością mają normalne dni pracy. Decydując się na tę datę ślubu należy pamiętać, że każda rocznica będzie kojarzona z bombową, sylwestrową imprezą, jednakże jest to wspaniały pomysł dla osób, które święto to lubią. Ślub w ten dzień będzie z pewnością jedną z najbardziej hucznych imprez roku.
Uroczystość w rocznicę ślubu rodziców
- w przypadku, gdy rocznica ślubu rodziców kogokolwiek z młodej pary wypada w terminie, który Wam odpowiada, warto zdecydować się na ten sam termin, czyniąc tym samym cudowny gest. Jest to z pewnością piękna wersja podziękowań dla jednych z najważniejszych osób w Waszym życiu.
Ślub w rocznicę ważną dla Was
- może być to data pierwszego spotkania, randki, pocałunku, itp. Możliwości jest wiele. Ślub w dniu, który zapisany jest pod znakiem jakiejkolwiek rocznicy to z pewnością podwójna, szczególna uroczystość - jest to idealna wersja dobory daty dla romantyków.
Uroczystości ślubne w dzień urodzin, bądź też dzień wcześniej
- ślub w urodziny to podwójna okazja do świętowania. W przypadku wyboru dnia przed urodzinami, to idealny pomysł na składanie życzeń o północy, i wspólne, weselne "Sto lat". Nie koniecznie muszą być to urodziny kogoś z młodej pary, wybrać możemy dzień urodzin kogoś nam bliskiego, dzięki czemu możecie wspólnie świętować.
Zaślubiny w długi weekend
- różnorodność wypadania długiego weekendu sprawia, że każdego roku termin i pomysły mogą być inne, jeśli tylko dni tygodnia będą Wam pasować. Do najbardziej popularnych długich weekendów na uroczystości ślubne zaliczyć możemy:
Weekend majowy
- jest to zazwyczaj jeden z najdłuższych polskich wolnych weekendów. W zależności od tego w jakie dni wypadnie, datą ślubu będzie koniec kwietnia bądź też początek maja. Pomimo braku w nazwie miesiąca "R", termin ten jest idealny na wesele, zwłaszcza gdy postawimy na jakąś super lokalizację (góry, morze, itp).
Boże Ciało - czyli czwartek w miesiącu maju lub czerwcu. Termin dogodny również dla gości pozwala na zorganizowanie pięknego wesela w ciepłe, już prawie letnie dni.
15 sierpnia - jest to święto zarówno kościelne jak i państwowe - Święto Wojska Polskiego/Matki Boskiej Zielnej. W przypadku, gdy wypadnie ono w czwartek lub piątek, tworzy nam się idealny długi weekend na termin ślubu.
Bez względu na to, czy zdecydujecie się na datę ślubu według wymienionych wyżej propozycji, musicie pamiętać, że jest to Wasz wyjątkowy dzień - nie ważne, czy data ta w kalendarzu jest na czerwono, czy są to jakiegoś rodzaju święta. Dla Was, każdy dzień będzie wyjątkowy, ponieważ będzie to dzień Waszego ślubu. Kierujcie się tym, co czujecie, i czego Wy sami chcecie.
Komentarze (0)
Zostaw komentarz